ФОРУМ НА ПЧЕЛИТЕ И ПЧЕЛАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Пчеларска трибуна”.

3 posters

Go down

“Пчеларска трибуна”.  Empty “Пчеларска трибуна”.

Писане  Admin Пон Фев 28, 2011 5:58 am

Откриваме новата рубрика “Пчеларска трибуна”. Тя ще има подчертано дискусионен характер. За написаното отговорността е на авторите на статиите, публикувани под тази рубрика.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 56
Join date : 05.05.2009

http://www.pchelite.eu

Върнете се в началото Go down

“Пчеларска трибуна”.  Empty Re: “Пчеларска трибуна”.

Писане  Цеко Сифоня Нед Дек 18, 2011 11:23 pm

Какво да пиша ...то човек за да пише требе да има дар слово.....вече повече от 20 години съм пчелар -имам проблем не с пчелите а с хората-сеги нови постановки -касови апарати ,фирми ,данъци...аз едва преживевам от моите кошери -май е време да ги продам и да работя друго -взех да се срамувам и да се крия че съм пчелар..обидно е това.

Цеко Сифоня

Брой мнения : 132
Join date : 01.04.2011

Върнете се в началото Go down

“Пчеларска трибуна”.  Empty Re: “Пчеларска трибуна”.

Писане  Цеко Сифоня Пон Дек 19, 2011 4:14 am

Цеко Сифоня написа:Какво да пиша ...то човек за да пише требе да има дар слово.....вече повече от 20 години съм пчелар -имам проблем не с пчелите а с хората-сеги нови постановки -касови апарати ,фирми ,данъци...аз едва преживевам от моите кошери -май е време да ги продам и да работя друго -взех да се срамувам и да се крия че съм пчелар..обидно е това.


ЩЕ МИ СЕ ТУКА ДА ПОКАНЯ ЕДИН ДОСТОЕН ЧОВЕК-ДИМИТЪР БОНЕВ-ми нека да каже все пак-понеже е в час -накъде върви пчеларството- в българия ,докога ще продължавам да се чувствам виновен че съм пчелар???Знам че чете и този форум.....

Цеко Сифоня

Брой мнения : 132
Join date : 01.04.2011

Върнете се в началото Go down

“Пчеларска трибуна”.  Empty опрашване и субсидии

Писане  kirschman Нед Авг 19, 2012 7:45 pm

Водя упорита борба да се зават субсидии за опрашване по 100 лева на печелен кошер, закаран в масива, с договор с аренадатора, подпис на кмета, доктора и разрешително за област на опрашванеп от РА (гъдтота на пчелите в масива и отдалеченост). Това са критериите. Не всеки, който има пчели в селото може да получи субсидията. Примерно имаш 150 кошера, но си сключил договор за 80 - ще получиш сумата само за тях. Така растениевъдството ще получи високи добиви (става въпрос за ентомофилните растения - рапица, кориандър, слънчоглед и др.), държавата ще реализира висок износ и от таксите ще дойдат парите за субсидиране на пчеларя. Така ще се стимулира подвижното пчеларство. Кошер, който си седи "задряман" в селото няма да има достъп до такива помощи, защото е недоказуема ползата му в проценти. Сега търговците на мед са окупирали медиите и не дават дума да се издума по въпроса, защото искат да ни направят роби и да им продаваме мед без пари. Помислете - когато започнем да отглежадаме пчели САМО И ЕДНСТВЕНО ЗА ЦЕЛИТЕ НА ПЧЕЛООПРАШВАНЕТО (каквото е единственото предназначение на пчелата), тогава стопаните на културите нуждаещи се от опрашване ще видят реалната полза от пчелите, а ние ще бъдем с пари и няма да се тълпим да си продаваме меда и да оставяме пчелите гладни, а ще продаваме САМО ИЗЛИШЪЦИТЕ ОТ МЕД. Има разлика, нали? Тогава пчелите ще са здрави, меда в слаби години ще бъде оставян само за пчелите, но ние ще имаме средства до следващата година, както и ще сме осигурили храна и за пчелиште. Цената на меда задължително ще достигне реалната си стойност и всеки ще прецени дали да отглежда за мед или за опрашване. А може и за двете. Така плеларя от бедняк ще се превърне в що годе заможен човек.

kirschman

Брой мнения : 4
Join date : 19.08.2012

Върнете се в началото Go down

“Пчеларска трибуна”.  Empty Re: “Пчеларска трибуна”.

Писане  Цеко Сифоня Пон Авг 20, 2012 8:15 pm

Богати едва ли ще станем от пчеларството колега.Има колеги които взимат по някой лев на договорка с арендаторите-100 лева е според мен е само в областа на мечтите,например миналата година двама колеги закараха към 120 кошера на опрашване и си разделиха (по техни думи)2000 лева.На опрашването не се обръща внимание,така или иначе пчелите ходят и там .Аз съм съгласен с теб -имам 80 кошера,ще ги закарам но....кой ще плаща? Very Happy

Цеко Сифоня

Брой мнения : 132
Join date : 01.04.2011

Върнете се в началото Go down

“Пчеларска трибуна”.  Empty Re: “Пчеларска трибуна”.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите