ФОРУМ НА ПЧЕЛИТЕ И ПЧЕЛАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

3 posters

Go down

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина Empty Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

Писане  Admin Сря Дек 30, 2009 5:47 pm

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина
06.дек.2009
В приетият на второ четене Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2010 г. се предвижда минималният осигурителен праг за земеделските производители от 65 лв да се увеличи на 240 лв. Ако досега един регистриран земеделски производител е плащал 237.6 лв на година като осигуровки от догодина ще трябва да внася по 849.6 лв. Увеличението е близо четворно и то ще засегне предимно хора със средни и ниски доходи. За пореден път се оказва, че не е изгодно да си производител в България, особено на земеделска продукция. Ако направим справка с Пчеларския бизнес симулатор ще видим, че новите осигуровки няма да са по силите на средните и дребните производители на пчелен мед. Най-вероятно те ще ограничат дейността си и няма да се регистрират като земеделски производители
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 56
Join date : 05.05.2009

http://www.pchelite.eu

Върнете се в началото Go down

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина Empty Re: Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

Писане  virtual_spirit Съб Яну 02, 2010 5:38 am

Вече се чудя дали да се регистрирам или да продавам всичко и пак да кръстосвам по пътищата на европа.

virtual_spirit

Брой мнения : 6
Join date : 02.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина Empty Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

Писане  Admin Съб Яну 02, 2010 7:04 pm

Това е една от поредните глупости на нашите държавници.Тях изглежда не ги е грижа за Българското пчеларство и земеделие като цяло, а просто всеки гледа как да си напълни гушката на гърбът на другия.Аз лично сам потресен и не вярвам в законодателството ни.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 56
Join date : 05.05.2009

http://www.pchelite.eu

Върнете се в началото Go down

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина Empty Re: Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

Писане  virtual_spirit Вто Яну 05, 2010 10:16 pm

Общо взето да, пътищата са два или навън или тук и отново в сивия сектор.

virtual_spirit

Брой мнения : 6
Join date : 02.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина Empty Re: Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

Писане  Nike123 Чет Яну 07, 2010 9:25 pm

Няма два пътя. Пътя е един и той в никакъв случай да не се регистрираш. Някой да ми изброи плюсовете на регистрираните. Аз бях от регистрираните , вече не съм. Разликата е , че сега не плащам нищо на никой и това което ми е в повече като производство го продавам за около два месеца, като се има в предвид , че произвеждам между 100 и 300 кг в зависимост от годината. Тази година повече ако е рекъл Господ.

Nike123

Брой мнения : 12
Join date : 04.01.2010
Age : 48
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина Empty Re: Земеделските производители ще плащат 4 пъти повече за осигуровки от догодина

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите