ФОРУМ НА ПЧЕЛИТЕ И ПЧЕЛАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Няколко въпроса и молба за разбиране

3 posters

Go down

Няколко въпроса и молба за разбиране Empty Няколко въпроса и молба за разбиране

Писане  Класик Нед Апр 13, 2014 7:01 pm

Прочетох доста литература, рових усърдно в Интернет и стигнах до задънена улица. Купих кошери, нправих пити с восъчни основи, но няма от къде да си купя отводки. Съгласно всичко прочетено, най -добрия момент за започване е края на март, началото на април. Да, ама сега няма кой да ми продаде рой ... или ми го продават за 150 лева на четири пити с миналогодишна майка ...дори и новобранец като мен разбира че човека просто иска да се отърве от най -слабия си кошер на добра цена. Питането ми е- изчакването до края на месеца няма ли да е фатално за изпускането на сезона? И ...на кого да вярвам, на пчеларите в региона или на Интернет? А молбата ми за разбиране ...тепърва почвам да уча!  Embarassed  Laughing 

Класик

Брой мнения : 2
Join date : 13.04.2014

Върнете се в началото Go down

Няколко въпроса и молба за разбиране Empty Re: Няколко въпроса и молба за разбиране

Писане  Христо Христов Вто Апр 15, 2014 6:18 pm

Ако търсите хубави и здрави пчелни отводки с доказан клиничен статус, се обърнете към производителите на пчелни отводки от Националната Развъдна Асоциация по Пчеларство.

Христо Христов

Брой мнения : 2
Join date : 15.04.2014

Върнете се в началото Go down

Няколко въпроса и молба за разбиране Empty Re: Няколко въпроса и молба за разбиране

Писане  Христо Христов Вто Апр 15, 2014 6:27 pm

Класик, ти трябва да знаеш каква паша има около теб. Как да ти дам съвет като не ти знам пашата около теб. Дали ще е късно да закупиш отводка в края на месеца ? Не, няма да е късно.

Христо Христов

Брой мнения : 2
Join date : 15.04.2014

Върнете се в началото Go down

Няколко въпроса и молба за разбиране Empty Re: Няколко въпроса и молба за разбиране

Писане  Класик Сря Апр 16, 2014 3:19 am

Регионът е между Перник и Дупница. Акация, Плодни дръвчета, Борова гора,очаква се в землището да се засади слънчоглед. Пашата няма да е проблем, просто все още не мога да намеря откъде да взема отводките ...

Класик

Брой мнения : 2
Join date : 13.04.2014

Върнете се в началото Go down

Няколко въпроса и молба за разбиране Empty В помощ на колегата Класик

Писане  Admin Съб Апр 26, 2014 5:00 am

Здравей колега Класик. Относно проблема ти за намиране на отводките мога да ти помогна.Познавам хора които продават но не съм сигурен за цената мога да попитам и пак да пиша ако имаш интерес все още.За това дали ще изпуснеш сезона ще ти кажа директно да ще го изпуснеш освен ако не храниш постоянно с захарен сироп и стартовит. Ако ги храниш редовно и се развият добре поне ще ги зазимиш с повече мед а ако както казваш пашата е обилна може и да изкараш нещо. Пиши на лична мога да помогна за отводките.
Поздрави и дано има повече хора като теб които се интересуват от пчеларство.Ако имаш други въпроси пиши а които знае ще отговори.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 56
Join date : 05.05.2009

http://www.pchelite.eu

Върнете се в началото Go down

Няколко въпроса и молба за разбиране Empty Re: Няколко въпроса и молба за разбиране

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите