ФОРУМ НА ПЧЕЛИТЕ И ПЧЕЛАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нов пчелар. Моля за малко помощ.

2 posters

Go down

Нов пчелар. Моля за малко помощ. Empty Нов пчелар. Моля за малко помощ.

Писане  l.dinkow Нед Авг 11, 2013 5:57 am

Здравейте,
Казвам се Любо. На 27 години съм и доста се запалих по пчеларството. Има естествено доста неща, които не са ми ясни, но в последствие ще науча надявам се. Скоро ще ми подарят пчелно семейство, но трябва да си набавя кошер в който да ги отглеждам. Понеже цените са адски високи за нови, моля за съвет какъв кошер да си набавя и мога ли втора ръка да търся. Като начало какъв кошер да търся - т.е. 10-12 рамков, с един или два магазина или мога и по-малък вариант. Не искам да ги отглеждам за бизнес или да печеля от тях. Просто ми е интересен начина им на живот и развитие. Медодобива е плюс на това, което ще ми предстои. Не съм много запознат, но имам познат пчелар, който се надявам да ми показва първите стъпки и първите пъти на отваряне и обгрижване на кошера ми с пчелички. Има ли магазин, сайт или някой от Вас, които сте по-вещи в това, да продава стар кошер, който не му трябва, дори да иска дърводелска намеса, ще оредя това.

l.dinkow

Брой мнения : 2
Join date : 11.08.2013

Върнете се в началото Go down

Нов пчелар. Моля за малко помощ. Empty Re: Нов пчелар. Моля за малко помощ.

Писане  Цеко Сифоня Пет Авг 30, 2013 1:15 am

Здравей Любо,хареса ми поста ти!Браво за ентусиазма !Като за начало вземи един (а още по добре 2) сандъка на старо -дезифекцирай ги и смело напред-нищо сложно няма в пчеларството,според мен 10 или 12 рамков дадан -блат би било добро начало.Питай из форумите кой предлага ...но само толкова че ще се почнат едни съветии..Very Happy  и препоръки.За не повече от 2 -3 сезона ще схванеш всички тънкости и определено ще имаш успехи и доход.Това че имаш приятел пчелар е голям плюс.Успех!!

Цеко Сифоня

Брой мнения : 132
Join date : 01.04.2011

Върнете се в началото Go down

Нов пчелар. Моля за малко помощ. Empty Re: Нов пчелар. Моля за малко помощ.

Писане  l.dinkow Пон Сеп 02, 2013 3:22 am

Цеко Сифоня написа:Здравей Любо,хареса ми поста ти!Браво за ентусиазма !Като за начало вземи един (а още по добре 2) сандъка на старо -дезифекцирай ги и смело напред-нищо сложно няма в пчеларството,според мен 10 или 12 рамков дадан -блат би било добро начало.Питай из форумите кой предлага ...но само толкова че ще се почнат едни съветии..Very Happy  и препоръки.За не повече от 2 -3 сезона ще схванеш всички тънкости и определено ще имаш успехи и доход.Това че имаш приятел пчелар е голям плюс.Успех!!
Здравейте отново,
Понеже не се е получила отводката тази година, ще действам до година. До тогава обаче, ще се чете и разпитва, поне най-елементарната основна теория да я знам. Благодаря за отговора. Скоро сигурно ще попитам и други неща.

Поздрави!
Любо

l.dinkow

Брой мнения : 2
Join date : 11.08.2013

Върнете се в началото Go down

Нов пчелар. Моля за малко помощ. Empty Re: Нов пчелар. Моля за малко помощ.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите