ФОРУМ НА ПЧЕЛИТЕ И ПЧЕЛАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Млад пчелар - помощ

2 posters

Go down

Млад пчелар        -      помощ Empty Млад пчелар - помощ

Писане  emergence Съб Апр 07, 2012 12:35 am

Здравеите колеги казвам се Дочо на 21 години и ненадеино станах собственик на 14 кошера. (Дядото почина) . Понеже баща ми няма намерения и знания да се занимава с тях, реших аз да поема тази отговорност. Помагал съм на дядо преди и съм чел цялата книга на Проф. д-р Асен В. Лазаров за пчеларството.
И така скоро завършвам висшето образование до месец, мога ли да използвам пчеларството като допълнителен доход, заслужава ли си да се регистрирам за земеделски производител, ако да как става целия преход от регистрацията през ветеринарни лекари чак до субсидии.
Всяка информация в тази насока, ще е изключително полезна.
Благодаря на отзовалите се !

Edit: Надявам се това да е подходящия раздел на темата.

emergence

Брой мнения : 2
Join date : 06.04.2012

Върнете се в началото Go down

Млад пчелар        -      помощ Empty Re: Млад пчелар - помощ

Писане  Цеко Сифоня Съб Апр 07, 2012 1:16 am

emergence написа:Здравеите колеги казвам се Дочо на 21 години и ненадеино станах собственик на 14 кошера. (Дядото почина) . Понеже баща ми няма намерения и знания да се занимава с тях, реших аз да поема тази отговорност. Помагал съм на дядо преди и съм чел цялата книга на Проф. д-р Асен В. Лазаров за пчеларството.
И така скоро завършвам висшето образование до месец, мога ли да използвам пчеларството като допълнителен доход, заслужава ли си да се регистрирам за земеделски производител, ако да как става целия преход от регистрацията през ветеринарни лекари чак до субсидии.
Всяка информация в тази насока, ще е изключително полезна.
Благодаря на отзовалите се !

Edit: Надявам се това да е подходящия раздел на темата.
Здравей Дочо ,добре е че има кой да наследи постигнатото от дядо ти,добре си се ориентирал но бройката според мен е малка за да разчиташ на добри финансови постъпления от нея и за целта би трябвало да я поувеличиш още!Щом са ти наследство би трябвало да имаш и необходимия инвентар към кошерите и няма да ти е особено трудно колега.Относно регистрациите като земеделски производител аз не те съветвам на този етап да го правиш а да разчиташ на собствени средства,още повече че за да се регистрираш и да се надяваш на субсидии по програмите ти трябват повече от 60 кошера ,така че имаш още много работа....за тази бройка сега не си заслужава.Това е мое лично мнение и не е задължително да се съобразяваш с него Very Happy Така че -дерзай...и успех колега!Ако можем да помогнем с нещо -на драго сърце.

Цеко Сифоня

Брой мнения : 132
Join date : 01.04.2011

Върнете се в началото Go down

Млад пчелар        -      помощ Empty Re: Млад пчелар - помощ

Писане  emergence Съб Апр 07, 2012 6:03 pm

Мерси за отговора Цеко. Very Happy Надявам се да ги увелича на 20 тази година, и ще продавам на комшията ако изкарам нещо.
Ще изпозвам темата като дневник на прогреса си през следващите месеци.




PS. Не мога ли да наредя 60 празни кошерища и като доидат от комисията да видят пчелина ще им кажа, че всичките пчели са на работа и се прибират много късно. Very Happy

emergence

Брой мнения : 2
Join date : 06.04.2012

Върнете се в началото Go down

Млад пчелар        -      помощ Empty Re: Млад пчелар - помощ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите